۱۰ نکته در وردپرس (قسمت دوم)

بازدید: 1145 بازدید

در ادامه مقاله قبل در این مقاله به ۵ نکته دیگر از ۱۰ نکته می پردازیم.

۶- فشرده سازی تصاویر

فشرده سازی یک تصویر اندازه پرونده را کاهش می دهد ، به سایت شما کمک می کند تا سریعتر اجرا شود و فضای ذخیره سازی با ارزش شما را ذخیره کند.

سرعت سریع سایت مانند معجزه برای یک وب سایت است. سرعت بخشیدن به زمان بارگذاری سایت شما می تواند زندگی جدیدی را به صفحات مرده منتقل کند ، و بازدیدکنندگان و موتورهای جستجو عاشق یک سایت با بارگذاری سریع هستند. به همین دلیل همیشه باید تصاویر و فیلم های خود را فشرده سازی کنید.

ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارند که می توانید تصاویر خود را به صورت رایگان فشرده سازی کنید ، مانند Kraken.io ، ImageResize و Optimizilla. تمام کاری که شما انجام می دهید این است که تصاویری را که می خواهید فشرده سازی کنید بارگذاری کنید ، سپس نسخه های نهایی را پس از بهینه سازی بارگیری کنید. این کار سریع ، آسان است و حتی نیازی به بارگیری هیچ نرم افزاری ندارید.


۷ -افزونه های خود را محدود کنید

افزونه ها قابلیت هایی را به وب سایت شما اضافه می کنند. به افزونه هایی نیاز دارید تا ویژگی هایی مانند فرم های تماس ، خبرنامه ها یا گپ های زنده را به سایت شما اضافه کند. با این وجود ، داشتن افزونه های زیاد می تواند باعث کاهش سرعت سایت شما شود و حتی امنیت سایت شما در معرض خطر بیندازد.

فقط افزونه هایی را که واقعاً لازم دارید نصب کنید ، که به سود کاربران و وب سایت شما خواهند بود – وسوسه انتخاب بسیاری از موارد جالب را پیدا نکنید. افزونه های اضافی کدهای زیادی را به وب سایت شما اضافه می کند که باعث کاهش سرعت بازگزاری سایتتان می شود.

از آنجا که افزونه ها می توانند توسط هر کسی ایجاد شوند ، انتخاب و سطح کیفی متفاوتی وجود دارند. افزونه ها به طور رسمی برای امنیت بررسی می شوند ، اما نه برای کیفیت ، بنابراین همیشه بهتر است که بررسی های کاربران نیز کنید.


۸-Gravatar خود را تنظیم کنید

Gravatar؟ اصلا چی هست؟

Gravatar مخفف آواتار جهانی است. این سرویس با وردپرس ادغام می شود تا اساساً تصویر کاربر متصل به حساب شما را ارائه دهد.

داشتن یک تصویر شخصی و منحصر به فرد مانند این ، به افراد کمک می کند تا شما را بشناسند ، و هویت روشنی را در وب سایت های مختلف به شما می دهند. وقتی پست می کنید ، تصویر Gravatar با زندگی نامه نویسنده شما ظاهر می شود. وقتی نظری می گذارید ، تصویر Gravatar شما در کنار آن خواهد نشست.

Gravatar قبلاً با WordPress یکپارچه شده است – فقط باید به بخش پروفایل خود در WordPress بروید و به قسمت Profile بروید. روی پیوند Gravatar کلیک کنید – یک بار در سایت Gravatar ، می توانید هر تصویر را که می خواهید استفاده کنید بارگذاری کنید و آن را به ایمیلی که حساب وردپرس خود را با آن ثبت کرده اید ، پیوند دهید. با این کار تصویر به حساب وردپرس شما منتقل می شود.


۹- همیشه بروزرسانی کنید

احتمالاً از به روزرسانی های مشهور وردپرس شنیده اید ، اما واقعاً اینها چیست؟ وردپرس برای حفظ امنیت سیستم خود ، مرتباً نرم افزار خود را به روز می کند. به روزرسانی های جزئی تقریباً هر دو هفته اتفاق می افتد ، در حالی که بروزرسانی های عمده تقریباً یک بار در ماه اتفاق می افتد.

نیازی به نگرانی بیش از حد در مورد این به روزرسانی های جزئی نیست – این فقط WordPress است که ترفندهایی را ایجاد می کند و اشکالات کمی را برطرف می کند. اما برای اطمینان از این که چیز جدیدی را از دست نداده اید باید مرتباً به روزرسانی ها را بررسی کنید – در غیر این صورت ، سایت شما می تواند قدیمی و آسیب پذیر باشد.

به سادگی به داشبورد وردپرس خود بروید ، جایی که به شما می گوید پلاگین ها ، پوسته ها یا نسخه WordPress خود را به روز کنید. برای حفظ زیبایی و راحتی کار ، دکمه های “اکنون به روز رسانی” مفید خواهد بود.

همیشه قبل از به روزرسانی و پس از اتمام دوباره از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.


۱۰- نظرات را مدیریت کنید

نظرات یک روش عالی برای تعامل خوانندگان شما و مطالب شماست و می تواند یک جامعه واقعی در سایت شما ایجاد کند. می توانید نظرات خود را از طریق سرپرست وردپرس خود مدیریت کنید.

شما ممکن است بخواهید برای برخی از صفحه ها نظر را فعال نکنید ، یا برای برخی دیگر ، می خواهند تبلیغ یا هرزنامه به عنوان نظر در سایت شما ثبت کنند. Google در واقع نظرات و همچنین محتوای شما را پیمایش می کند ، بنابراین ارزش دارد که از نظرات هرزنامه اجتناب کنید

برای مدیریت نظرات خود ، به سادگی به تنظیمات خود بروید ، بخش بحث و گفتگو را پیدا کنید و گزینه های مورد نظر خود را انتخاب کنید

Rate this post

مطالعه بیشتر