آموزش نصب و راه اندازی قالب وردپرس انفولد فارسی – ‫‪Enfold‬‬

با سلام خدمت شما کاربران محترم سایت نارون تک

در این آموزش قصد داریم تا نصب قالب انفولد فارسی را همراه فونت های آن خدمت شما کابران محترم آموزش دهیم.

‫نصب‬ قالب ‫انفولد‬ فارسی

نفولد با تمام گستردگی ای که دارد بر خالف تمام پوسته های پیشرفته وردپرسی از نصب بسیار آسانی بهره می برد، بنابراین کافی است روش معمول نصب پوسته در وردپرس را بدانید.

پس از دانلود فایل فشرده ای دریافت می کنید، ابتدا آن را از حالت فشرده خارج کنید. در پوشه استخراج شده با چند فایل روبرو هستید که مهم ترین فایل موجود Enfold.zip است. این فایل فشرده حاوی اطلاعات اصلی پوسته است، این فایل را می توانید در پوشه Theme بیابید.
بوسیله یکی از دو روش زیر پوسته را نصب نمایید:

۱ .نصب از طریق پنل هاست (توصیه شده) :
با توجه به اینکه حجم پوسته نسبتا زیاد است، این روش برای نصب مناسب تر به نظر می رسد. فایل Enfold.zip را در مسیر پوسته های وردپرس تان ( از طریق فایل منیجر هاست) آپلود و سپس از حالت فشرده خارج نمایید.
مسیری که باید فایل در آن آپلود شود:

/ wp-content / themes

پس از آپلود و خارج کردن فایل از حالت فشرده، به پنل مدیریت وردپرس و بخش نمایش –> پوسته ها وارد شوید و پوسته Enfold را از این بخش فعال نمایید.

۲ .نصب از طریق پنل مدیریت وردپرس :
ابتدا وارد پنل مدیریت وردپرس خود و بخش نمایش –> پوسته ها شوید و بر روی گزینه افزودن پوسته جدید کلیک نمایید. در صفحه جدید بر روی گزینه ” بارگذاری پوسته “ کلیک کنید. حال از طریق این صفحه فایل Enfold.zip موجود بر روی سیستم تان را انتخاب نموده و پوسته را نصب کنید.

نصب دموهای قالب انفولد فارسی

شاید دموهای انفولد را به عنوان یکی از مناسب ترین استفاده ها از المان های موجود در این پوسته پیشرفته دانست. المان ها همگی با نظم خاص و مناسبی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا جلوه ی ساده و در عین حال زیبایی را در اختیار شما قرار دهند.

حال انفولد این اختیار را برای شما قرار داده است تا بتوانید با یک کلیک دموی مورد نظر خودتان را به سادگی ایمپورت کنید.

برای این کار کافی است به مسیر ” انفولد –< درون ریزی دمو “ بروید و با یک کلیک شبیه عکس زیر دموی مورد نظر خودتان را انتخاب و ایمپورت کنید.

آموزش نصب فونتهای قالب انفولد فارسی

در پوشه Fonts شما فایل های Zip بسیاری را مشاهده می کنید که همگی آنها آماده افزودن به انفولد فارسی می باشند. اگر انفولد فارسی را نصب کرده باشید و سری به بخش “استایل عمومی” بزنید مشاهده خواهید کرد که در تب فونت موجود در وسط صفحه چند فونت مربوط به گوگل از پیش در انفولد تعریف شده اند.


برای افزودن فونت های فارسی شما کافیست به بخش “ایمپورت / اکسپورت” بروید و در بخش آخر در قسمت “مدیریت فونت دلخواه” بر روی کلید “آپلود / انتخاب فایل Zip فونت” کلیک کنید. سپس هر کدام از فونت هایی که می خواهید را از پوشه فونت انتخاب و آپلود نمایید. پس از اتمام و اضافه شدن نام فونت در زیر کلید “آپلود / انتخاب فایل Zip فونت” کلید“Changes All Save “را بزنید.

پس از این مرحله به بخش “استایل عمومی” برگردید و در تب فونت ها در قسمت “فونت برای متن بدنه شما” یا “فونت هدینگ ها” می توانید در آخر لیست موجود در آنها نام فونت جدیدی که اضافه کردید را مشاهده کنید.

بر روی نام فونت کلیک کنید و کلید “Changes All Sava “را بزنید. پس از چند دقیقه فونت مورد نظر به وبسایت شما اضافه می شود.

امیدواریم که این آموزش برای شما کاربران محترم مفید واقع شده باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *